Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w polityce prywatności.

X

Warsztat z Arte-kinezjologii

Jak uwolnić lęk za pomocą rysunku?
Wiele osób nie potrafi lub nie chce mówić o swoich emocjach i uczuciach, zwłaszcza przy osobie obcej. A może by tak je narysować? Arte-kinezjologia łączy arteterapię z programem Gimnastyki Mózgu®. Pozwala to na szybkie i łatwe pozbycie się stresu, negatywnych myśli i otwarcie się na nowe rozwiązania. Technika jest przyjazna dziecku gdyż ma formę zabawy. Możesz ją stosować w każdej sytuacji i warunkach, także dla siebie, np: po trudnym dniu pracy.

 

CZY RYSUNEK MOŻE SŁUŻYĆ ZA DIAGNOZĘ I TERAPIĘ?
Kształty i kolory, są związane z naszym nastrojem. Każdy z nas zna to ze swojego życia, że raz mamy ochotę na kolory ciemne, innym razem jasne. Nasze emocje przemawiają do nas kolorami. Kolor może też pełnić rolę diagnostyczną. W artekinezjologii nie tyle chodzi o diagnozę co o uwolnienie negatywnych emocji związanych z wydarzeniem lub trudną sytuacją z naszej przeszłości, o rozpoznanie swoich sposobów reagowania na trudności w naszym życiu, o dotarcie do swoich uczuć poprzez rysunek, kształt, kolor, fakturę, format itp. Tutaj rysunek pobudza do wniknięcia w swoje wnętrze, pobudza do refleksji.

ARTEKINEZJOLOGIA A INNE TECHNIKI I TERAPIE
Twórcze połączenie tych refleksji z technikami z programu „Gimnastyki Mózgu” P. Dennisona, pozwala na uświadomienie sobie swoich ograniczeń i uwolnienie się od istniejących w nas wypartych lub głęboko schowanych emocji, które ograniczają nasz potencjał wewnętrzny, są źródłem kolejnych negatywnych doświadczeń i uczuć, budują negatywny lub ograniczający obraz samego siebie, który nie odbija nas samych a jest jedynie skutkiem naszych minionych doświadczeń i powstałych mechanizmów obronnych.

O WARSZTACIE ARTEKINEZJOLOGII
Warsztat pozwala nauczyć się nowego sposobu pracy ze sferą emocjonalną aby móc wykorzystać te umiejętności do dalszej samodzielnej pracy ze swoimi uczuciami i emocjami, aby ich nie tłumić i nie być ich ofiarą, aby jak najdłużej zachować równowagę, stabilność emocjonalną, wewnętrzny spokój i pogodę. Umiejętności te można następnie wykorzystać w pracy z dziećmi i dorosłymi i powiązać z innymi metodami i technikami pracy poprzez rysunek.

Artekinezjologia  to metoda  innowacyjna i może być stosowana niezależnie od innych technik. Z pewnością poszerza ona wiedzę o naszych podświadomych mechanizmach i projekcjach naszego umysłu ale też daje narzędzia i sposoby uwalniania się od stresu na co dzień i stresów wynikłych z minionych wydarzeń i sytuacji. Program podzielony jest na 4 bloki tematyczne.

 

 NIE CZEKAJ I SPRAWDŹ