Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w polityce prywatności.

X

Dotyk dla Zdrowia

Dotyk dla Zdrowia czyli Kinezjologia Stosowana została opracowana przez lekarzy dr.Goodheartha i dr. Jona Thie. Metoda ta jest połączeniem współczesnej wiedzy medycznej oraz doświadczeń medycyny dalekiego wschodu. Ciało człowieka traktowane jest jako całościowy system, który można rozpatrywać w aspektach bio-chemicznym, emocjonalno-psychologicznym oraz strukturalno-ruchowym. Celem metody jest zachowanie zdrowia i przywracanie równowagi w organizmie.

Na czym polega praca metodą Dotyku dla Zdrowia?

Praca jest bezinwazyjna i polega się na stymulacji odpowiednich punktów na ciele lub przyczepów mięśni. Wpływa na pracę układu limfatycznego oraz układu hormonalnego i gospodarkę wodną, przez co uruchamia procesy detoksykacji organizmu. Reguluje napięcia mięśniowe i uaktywnia nasze naturalne zasoby energetyczne. Techniki Dotyku dla Zdrowia są stosowane także w celu łagodzenia skutków stresu, który wprowadza nierównowagę w organizmie i działa osłabiająco na nasz system obronny. Pozwalają okreslić stan zdrowia w prosty i szybki sposob, za pomocą testu mięśniowego. 

Ponieważ konkretnym mięśniom przyporządkowane są organy i meridiany, poprzez test mięśniowy możemy wskazać na blokady w przepływie energii w ciele. Następnie, pracując z cialem za pomocą stymulacji poprzez dotyk/ masaż odpowiednich punktów, doprowadzamy do usunięcia blokad i przywrócenia prawidłowego przepływu energii, co prowadzi do mobilizacji własnych sił regeneracyjnych organizmu i samouzdrawiania.

Do kogo skierowana jest ta metoda?

Dotyk dla Zdrowia jest metodą bardzo prostą w stosowaniu przez co może z niej skorzystać praktycznie każdy. Znając tą metodę można zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Rodzice mogą zastosować uzyskaną wiedzę u swoich dzieci także zdrowych i odpornych aby jeszcze bardziej poprawić i usprawnić funkcjonowanie ich organizmu. Rehabilitanci i fizjoterapeuci mogą z powodzeniem pomagać swoim pacjentom a osoby uprawiające sport mogą samodzielnie stosować tą metodę do usuwania bólu i drobnych kontuzji oraz przygotowywać organizm do wysiłku.

SPRAWDŹ TERMINY KURSÓW >>>

Z podstaw Dotyku dla Zdrowia wywodzi się również Gimnastyka Mózgu® Dennisona, która ukierunkowana jest usprawnienie pracy mózgu. Więcej o Gimnastyce Mózgu® możesz przeczytać TUTAJ.