Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w polityce prywatności.

X

Sposoby stymulacji układu przedsionkowego

Gdzie leżą przyczyny problemów w nauce?
Zaburzona koordynacja, percepcja słuchowa czy niechęć do nauki bywają mylnie postrzegane jako przejawy braku motywacji lub lenistwo. Może to jednak być bardziej złożony problem. Badania pokazują, że za tymi objawami kryją się zaburzenia układu przedsionkowego. Naturalna stymulacja zaczyna się już w okresie prenatalnym i niemowlęcym lecz czasem okazuje się niewystarczająca. Na szkoleniu dowiesz się jakie są następstwa tego stanu rzeczy. Nauczysz się jakimi sposobami, przyjaznymi dziecku, skutecznie dostymulować ten układ. Prezentowane, w formie zabawy, techniki mogą być wykorzystane do pracy z dziećmi w różnym wieku i z różnymi rodzajami dysfunkcji rozwojowych.


CZYM JEST UKŁAD PRZEDSIONKOWY?
Układ przedsionkowy to złożony system, który ma olbrzymi wpływ na funkcjonowanie i prawidłowy rozwój dziecka już od pierwszych dni jego życia. Układ równowagi uczy się współpracy z ośrodkami wzroku, mięśniami, co pozwala prawidłowo przejść przez fazy rozwoju ruchowego, aż do wypracowania przez dziecko swobodnego ruchu w otoczeniu i eksploracji tego otoczenia, co z kolei stymuluje dalszy, całościowy rozwój, zaspokaja potrzeby poznawcze.

JAKIE SĄ SKUTKI ZABURZEŃ I DEFICYTÓW UKŁADU PRZEDSIONKOWEGO?
Badania pokazują, że deficyty w pracy układu przedsionkowego często leżą u podstaw trudności szkolnych dziecka. Utrzymanie równowagi, prawidłowej postawy ciała, obustronnej koordynacji ruchowej, wzrokowej czy też percepcja słuchowo-językowa są niezbędne w procesie uczenia. Wszelkie zaburzenia występujące w tych obszarach, a mogące pojawiać się na różnych etapach rozwoju dziecka, możemy w znacznym stopniu zniwelować, a nawet całkowicie usunąć poprzez ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem przyrządu jakim jest deska do balansowania.

 

 NIE CZEKAJ I SPRAWDŹ

 O KURSIE „TECHNIKI STYMULACJI UKŁADU PRZEDSIONKOWEGO”
Forma zabawy sprawia, że zajęcia są przyjemne i atrakcyjne dla dziecka. Czy wiesz:

•    Jakie ćwiczenia i zabawy są najbardziej efektywne?
•    Jak dobrać stopień trudności do potrzeb ćwiczącego?
•    Jak urozmaicić zabawę aby się nie znudziła?

Dowiesz się tego na naszym warsztacie opartym na wieloletnim doświadczeniu amerykańskiej terapeutki Beverly Hunter, specjalizującej się w metodach stymulacji układu przedsionkowego, pracującej z dziećmi z trudnościami szkolnymi, deficytami rozwojowymi, pacjentami po urazach i wypadkach, wylewach, udarach itp., czyli u osób, u których należy wypracować lub poprawić reakcje równoważne lub/i koordynacje ciała.

Warsztat składa się z części teoretycznej i praktycznej.